Deň otvorených ateliérov® 2020

Zdieľaj s priateľmi

 

Detail

Mapa

 

Deň otvorených ateliérov® 2020


Srdečne Vás pozývame vychutnať si momenty dotyku s krásou a nahliadnuť do ateliérov umelcov Bratislavského samosprávneho kraja počas Dňa otvorených ateliérov® - 24. 10. 2020

Modra, Častá, Budmerice, Vinosady, Pezinok, Limbach, Svätý Jur, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Bratislava–Vajnory, Bratislava, Bratislava-Devínska Nová Ves, Stupava, Lozorno

 

V sobotu 24. 10. 2020 od 10.00 do 21.00 ŠTYRIDSAŤSEDEM VÝTVARNÍKOV z TRIDSIATICH TROCH ATELIÉROV, DVE TVORIVÉ DIELNE a SEDEM VÝSTAV v rámci Bratislavského kraja sprístupnia svoje tvorivé priestory v Modre, Častej, Budmericiach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Chorvátskom Grobe, Ivanke pri Dunaji, Bratislave–Vajnoroch, Bratislave, Bratislave-Devínskej Novej Vsi, Stupave a Lozorne

Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom tak amatérski ako i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii a tá sa potom vyníma v galériách, interiéroch, či exteriéroch, alebo priamo u Vás doma. Je to šanca pre Vás na krátky rozhovor s Vašimi obľúbenými autormi, výmenu názorov a vzájomnú inšpiráciu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

·        Pýtate sa ako na to?

Odhliadnuc od premenlivého jesenného počasia, si môžete bez obáv vopred naplánovať prehliadku ateliérov a výtvarných dielní autorov s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, stačí si zapamätať termín - sobotu 24. 10. 2020.

 

·        Kde nájdete otvorené ateliéry?

Indície vedúce do ateliérov jednotlivých autorov, ich adresy a GPS, nájdete v elektronickej forme na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska v Modre, tu bude zverejnená elektronická mapka na stiahnutie a bulletin s mapkami a so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami -

www.moska.sk/podujatia/den-otvorenych-atelierov-2020/

www.facebook.com/Moska.sk

www.facebook.com/events/348247559879270/

Tlačené bulletiny s mapkami nájdete začiatkom októbra na pultoch informačných kancelárií:

Mestské informačné centrum Pezinok, M. R. Štefánika 1, Stará radnica

Infocentrum Svätý Jur, turistické informácie a umelecká galéria, Prostredná 64

Turisticko-informačné centrum Modra, Štúrova 59

Turistické informačné centrum Bratislava, Klobučnícka 2

Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava, Agátová 9

Filmový seriál z Dňa otvorených ateliérov 2019 môžete sledovať na:

www.youtube.com po vyhľadaní Deň otvorených ateliérov 2020

www.vimeo.com/moskamodra

www.facebook.com/Moska.sk

 

·        Deň otvorených ateliérov 24. 10. 2020

Spoločne s Vašou rodinou, alebo s priateľmi preskúmajte brožúru DOA a rozhodnite sa pre miesta, ktoré Vás najviac lákajú. Možno si v toto sobotňajšie ráno trochu privstaňte, už len preto, aby Vaša cesta po ateliéroch bola čo najpestrejšia a zastihli ste od 10. do 21. hodiny čo najviac umelcov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítate, si môžete vyzdvihnúť tlačený bulletin s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov.

 

 

Prajeme Vám šťastnú cestu a veľa zážitkov

Hlavní partneri podujatia:

·        Deň otvorených ateliérov sa organizuje v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. 

·          Fond na podporu umenia - Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Organizátor podujatia:

·          Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.


Partneri podujatia:

 

·         Národné osvetové centrum v Bratislave, Kultur Niederősterreich, Kulturvernetzung Niederősterreich 

 

 

 

 

 

 

 


Partneri podujatia:

 

·         Národné osvetové centrum v Bratislave, Kultur Niederősterreich, Kulturvernetzung Niederősterreich

 


                                       

 

 

Mediálni partneri podujatia:

 

·         In.ba, kamdomesta, citylife, sdetmi.com, eventland

 

 

 


Kontakt:

tel: 033/643 34 89

e-mail: moska@moska.sk

www.moska.sk

Kontakt na organizátora:

Ján Honza

tel: 0905 777 968

e-mail: honza@moska.sk


www.facebook.com/Moska.sk

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

 

Navrhované udalosti z okresu Bratislava I

 

Komentáre